PetMart

Zasady  bezpieczeństwa i współpracy w Psikontku

 

Poniższe zasady zostały stworzone  w oparciu o wiedzę i doświadczenie,  tak aby naszym, w szczególności nowym, Psim Gościom ułatwić adaptacje, a także wspomóc nas w pracy abyśmy mogli jak najlepiej zająć się Państwa pupilami.

 1. Godziny przyjęć w Psikońtku od poniedziałku do soboty to 9.00-13.00 i 17.00-19.00, a w niedziele 10.00-13.00 i 17.00-19.00. Ze względu na to, iż mieszkamy na miejscu, a psy przebywające w hotelu biorą udział w naszym codziennym życiu, prosimy Państwa o respektowanie godzin otwarcia hotelu. 

 2. W przypadku psów przyjeżdzających do nas po raz pierwszy oraz psów, które bywają mocno podekscytowane przyjazdem prosimy o przyjazd w porannym przedziale czasowym. Pozwoli to zarówno psiakom na zapoznanie się z terenem, wstępną aklimatyzację do nowych warunków przed nocą, która często dla psów za pierwszym razem bywa najtrudniejsza, a także na to abyśmy się nawzajem poznali. W przypadku psów, które są mocno podekscytowane wcześniejszy przyjazd pozwoli na zapoznanie się z nowymi towarzyszami, rozładowanie nagromadzonej energii i podekscytowania zanim przyjdzie pora na spanie. Dzięki temu zarówno my, jak i pozostali hotelowi goście będą mogli spokojnie spędzić noc.

 3. Prosimy o wcześniejszą informację o przyjeździe z psem lub po psa, tak abyśmy mogli przywołać psy, a Państwo by nie musieli czekać przed bramą zbyt długo. Znacznie łatwiej nam odwołać pieski kiedy nie ma jeszcze osób i innych psów czekających przed furtką.

 4. Ze względów bezpieczeństwa nie łączymy piesków w grupy przy właścicielach. Prosimy pamiętać, że pies może inaczej zachowywać się kiedy czuje wsparcie i obecność właściciela, czasem czuje się w obowiązku bronić swojego pana przed innymi psami lub po prostu jest zazdrosny.

 5. Przy odbieraniu psa z hotelu również staramy się wyodrębnić Państwa pupila z grupy, lub przynajmniej ograniczyć grupę, bo nawet psy będące najlepszymi  przyjaciółmi przez cały pobyt mogą się poróżnić w obecności właścicieli.

 6. W szczególności prosimy nie głaskać i nie podawać smakołyków swojemu i/lub innym psom w czasie odwiedzin w hotelu, gdyż może to prowadzić do niepotrzebnych konfliktów.

 7. Jeśli pozostawiacie Państwo swojego pupila u nas po raz pierwszy lub piesek słabo znosi rozstania prosimy o niezbyt czułe pożegnania. Piesek zostaje z pracownikiem hotelu w pokoju, tak aby nie widział którędy Państwo wychodzicie. W przypadku piesków, które mogą bardzo emocjonalnie reagować, a Państwo denerwujecie się zostawieniem pieska w hotelu, rekomendujemy przywiezienie go przez osobę, która nie będzie przekazywała psu swojego zdenerwowania lub skorzystanie z naszego transportu.

 8. Jeśli planujecie Państwo pozostawienie psa u nas w okresie wakacji lub świąt, a chcielibyście odwiedzić nas przed pierwszym pobytem, zalecamy przyjazd z psem poza wysokim sezonem.  W wysokich sezonach, kiedy pracujemy na pełnych obrotach i często mamy pełne obłożenie, nie jesteśmy w stanie przyjmować gości odwiedzających hotel. Nie mamy wtedy możliwości  poświęcenia czasu ze względu na natłok obowiązków związanych z gośćmi przebywającymi w hotelu.

Jak przygotować psa do wyjazdu: 

 • Aby ułatwić pieskowi adaptację w nowym miejscu rekomendujemy zabranie ze sobą posłania lub kocyka pachnącego domem. Prosimy o nie czyścic  i nie prac posłań, ponieważ tylko legowisko przesiąknięte zapachami będzie dla psa cząstką domu. Informujemy też, że psy z reguły mają innych psich współlokatorów w pokoju, dlatego prosimy nie przywozić drogich legowisk, mogą one ulec znacznemu zabrudzeniu lub zniszczeniu.

 • Prosimy o zaopatrzenie psa w miękką, wygodną obrożę, w której pies będzie mógł przebywać na co dzień.

 • Wszelkiego rodzaju miski, zabawki i smycze nie będą psu potrzebne. Mamy zapas wszystkiego co będzie potrzebne i nie będzie sytuacji pomylenia, zagubienia smyczy, zabawek lub innych ulubionych przedmiotów.

 • Psie brzuszki to wrażliwe organy dlatego warto wyposażyć psa w lubianą i przyswajaną przez niego karmę. Wy, jako właściciele najlepiej znacie ich potrzeby dlatego dokładnie będziemy słuchać Waszych zaleceń żywieniowych. Możemy również przygotowywać gotowane posiłki. Jeśli żywienie będzie takie jak w domu pies szybciej zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Chętnie służymy również naszym wieloletnim doświadczeniem w żywieniu zwierząt, popartym kierunkowym wykształceniem.

 • Książeczka zdrowia: wymagamy aby piesek miał książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami, był odrobaczony w przeciągu ostatnich 6 miesięcy oraz miał aktualne zabezpieczenie przed kleszczami.

Niedzielne Harce:

W niedziele w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy chętne Psy do zabawy na naszym dużym, ogrodzonym podwórzu.

Zabawy mogą stanowić odmianę w codziennym uporządkowanym życiu i rutynowych spacerach. 

Prosimy o telefoniczne bądź mailowe zgłaszanie chęci przybycia z psem do piątku.

Za zachowanie Psa podczas zabaw odpowiada właściciel.

Harce przeznaczone są dla Psów o zrównoważonej psychice, akceptujących inne psy, nowe miejsca, nowe osoby i nowe sytuacje.

Harce są bezpłatne.